Daring Club Leuven Atletiek vzw logo

Daring Club
Leuven Atletiek

Wedstrijdatletiek

DCLA-masters voor de derde keer op rij Vlaams kampioen interclub

18 juni 2026

De DCLA-masters hebben op 14 juni in Lanaken gedaan wat de cadetten en scholieren al in mei hebben gerealiseerd, namelijk een derde Vlaamse interclubtitel op rij. Het roodwitte succes in het BK Masters het weekend ervoor liet het eigenlijk al vermoeden, maar het moet allemaal nog worden gelopen, geworpen en gesprongen.

In vergelijking met vorig jaar werden “maar” 9 (in plaats van 11) van de 23 nummers gewonnen, en daarvoor zorgden, al dan niet in combinatie met een clubrecord (CR): Sofie Rummens (5m57 ver én 1m63 hoog (CR)), Vreni Roesems (13”03 op 100m), Audrey Van Maele (27”14 op 200m), Catherine Timmermans (12m13 kogel (CR)), Tim Rummens (1m72 hoog én 5m91 ver (CR)), Edwin Nys (48,89 discus) én de vrouwenploeg 4x100m (53”95 - daarover straks meer).

Een interclub is een stresstest voor de breedte en diepte van een atletiekclub, en die doorsta je niet enkel met eerste plaatsen, maar ook met sterke prestaties in de overige disciplines. Die kregen we aangereikt door Hilde Bottin (8e met 19m77 speer), Vreni Roesems (4e met 2’27”97 op 800m), Mona Rahmé (4e met 4’59”53 op 1.500m), Kim Geypen (2e met 10’08”00 op 3.000m), Bethsabee Bellinck (aka Bethsabeest) (6e met 25m23 discus), Edwin Nys (2e met 12m82 kogel (CR)), Daniel Drion (11e met 14”44 op 100m), Loïc Lemaître (4e met 44m23 speer en 3e met 15’56”64 op 5.000m), Martín Alvarez-Espinar (3e met 4’15”48 op 1.500m (PR)), Marc Neefs (9e met 59”47 op 400m (CR)) en Seppe Odeyn (4e met 8’58”14 op 3.000m). De mannenploeg 4x400m met Marc Neefs, Martín Alvarez-Espinar, Daniel Drion en Seppe Odeyn werden 11e met 4’16”02.

Met Daniël kregen we overigens ook dit jaar weer een mooie inbreng van onze clubgenoten van Halen in het interclubsucces.

Pechvogel van de dag was Willem Abts, die had toegezegd voor de 4x400m maar die we ook hadden gevraagd voor de 200m. Dat explosieve nummer leverde Willem een blessure in de adductoren op, waardoor hij met een grimas finishte in 28”94 en forfait moest geven voor de 4x400m, het nummer dat hem net beter lag. Gelukkig was Seppe Odeyn bereid om daar in te vallen.

En het blessurespook kwam nadien ook langs bij Vreni Roesems, die zich in de opwarming voor de afsluitende 4x100m blesseerde. Hier was het Hilde Bottin die haar plaats innam, en dan nog wel vanop de startpositie. Ze leverde haar stok haast zonder achterstand op de rest van het deelnemersveld in bij Sofie Rummens, die samen met Stéphanie Herssens en Audrey Van Maele een winst met ruime voorsprong liet optekenen in een knappe 53”95 – een prachtig orgelpunt op een prachtige collectieve prestatie van onze masterploeg.

 

Dit alles was goed voor 216 punten met een ruime voorsprong van 27 punten op provinciegenoot ROBA. Bij de vrouwen was het overwicht zelfs nog duidelijker met maar liefst 31,5 punten op ACHL, terwijl bij de mannen ROBA met 11 punten voorlag. Maar het is nu eenmaal een gemengde competitie.

Het was opnieuw een mooie editie, met een puike organisatie door ATLA Lanaken, die zich zelf ruim verzekerde van behoud in afdeling 1. Het was ook fijn dat opnieuw heel wat clubleden de verplaatsing naar Lanaken deden om hun masters aan te moedigen.

Videoverslag van deze derde titel van Schrevens Marc



An Serbruyns, Erika De Raeve en Jeroen Van Nieuwenhove