varia
Nationaal record, nationale titel en nog eens zilver voor An Vanhellemont. (Foto: Johnny DE CEULAERDE)
Raymond Houry: blessureloos is hij ongenaakbaar in de 200m in eigen land. (Foto: Johnny DE CEULAERDE)
Titels, records en medailles bij de BK-PK voor Masters
Gent Topsporthal, 14 maart 2015
Zaterdag werd de Gentse Topsporthal bezet door de masters om er het laatste indoorkampioenschap van de winter te betwisten. Een hele drukke dag met meer podia dan wedstrijden, waarin ook 13 clubgenoten zich een weg zochten. En met succes want er werden meerdere nationale titels, nationale records, zilveren en bronzen medailles, Brabantse titels en clubrecords gewonnen en veroverd.
Leen Lauwers pakte de titel W50 over 400m in 67"12, een Belgisch record. Het vorige record was al 14 jaar oud en stond bij 67"58. Met hetzelfde mag ook Hilde Bottin in dezelfde leeftijdscategorie pronken: zij hinkstapte 9m23 ver, een fikse verbetering van een 7 jaar oud nationaal record (was 9m17). Nog bij die W50, kwam er een derde nationaal record voor DCLA op de tabellen: An Vanhellemont evenaarde het BR hoogspringen met 1m35.
Verder gingen nog nationale titels naar Jules Vandenweghe bij de M70, waar Jules de kogel 10m87 ver keilde. In dezelfde leeftijdcategorie maakte Raymond Houry een geslaagd wederoptreden in de 200m, die hij afrondde in 32"08, een clubrecord. Meteen dus vijf Belgische titels voor DCLA.
Tot zo ver de nationale titels, maar Marc Groeninckx verbeterde nog het clubrecord 400m tot 64"23, prestatie waarmee hij vierde werd. Friedhelm Dreckmeier klom twee keer op het podium: voor zijn 10"56 op de 60mH kreeg hij naast een clubrecord ook nationaal zilver, een medaille die hij ook voor zijn sprong over het nieuwe clubrecord van 1m50 op de hoogspringmat in ontvangst mocht nemen. En Thierry Huberland pakte zijn allereerste clubrecord indoor, nadat hij de 1500m afhaspelde in 4'59"76. Meteen de eerste richttijd voor de 50-plussers. Hoogspringrecordhoudster An Vanhellemont kon na een mislukte start in de 60mH in 12"25 ook daar het clubrecord verbeteren en er bovenop het zilver veroveren. Marc Neefs tenslotte moest in zijn laatste pistewedstrijd als M45 bij de 800m met amper 26/100sten het onderspit delven tegen de jongere Joost Grymonpon/ROBA na een tactische koers. Zijn 2'11"30 was eveneens goed voor zilver.
Van de bovenstaande masters werden ook Leen, Hilde, Jules, An (2x), Friedhelm en Raymond provinciaal kampioen.
Verder kwamen ook nog aan de slag: M50 Bert Torfs in de 60m (8"44, 9de en provinciaal kampioen) en 200m (10de in 27"81) ; M40 David Punga (60m, 8ste in 8"25) ; M35 Jim Vercruyssen (200m in 27"40, 10de) en W50 Erika De Raeve (kogel, 7de met 6m66, provinciaal kampioen).




